Fotokronika 2013

Obec / Fotokronika 2013 / Běžecký závod

Běžecký závod

Na závod přišlo celkem 55 běžců a běžkyň.
Z toho 25 dětí, nejmladším běžcem byl 24 měsíců starý Přemysl Otakar Chaloupka, který trasu milimaratonu (42,2m) uběhl za 49s.

Nejsilnější kategorií co do počtu účastníků byla kategorie nejmladších dětí do 7 let, a to 14 dětí, zvítězila Barbora Cibulková časem 9s. Kategorii 7 - 9 let na trase centimaratonu (422m) mezi chlapci zvítězil Rostislav Mikšl časem 1min. 35s a mezi dívkami Miroslava Haňková časem 1min. 44s.

Další kategorii 10 – 12 let bez účasti děvčat s trasou 2 x centimaraton (844m) ovládl běžec Filip Hajný (čas: 3min. 08s).

V kategorii 13-15 let opět bez účasti dívek, kdy závodníci běželi 1000m, zvítězil Miroslav Mikšl za 3min. 35s. Zápolení a nasazení všech dětí bylo velké a v duchu fair – play. Ceny v podobě medailí, školních psacích potřeb (ty dostal každý dětský účastník už při prezentaci) a ovoce se dětem líbili.

Závodu dospělých na 10 km se účastnilo celkem 30 běžců a běžkyň, kdy nejmladší byl Petr Šimánek ročník 1999 - čas: 56min. 14s, a nejstarším účastníkem byl o 60 let starší Vladislav Palkovič, ročník: 1939 - čas: 52min. 40s. Pan Palkovič je žijící běžecká legenda z Větřní, který běhal maratony hluboko pod 3h a letos běžel 1/2 maraton ve Frymburku pod 2h. Celkovým vítězem mezi muži je Jiří Turek (čas: 39min. 35s) a mezi ženami Gabriela Loskotová (čas: 41min. 34s), Gabriela Loskotová v celkovém pořadí porazila většinu startujících mužů a brala by 5. příčku, není taky divu, je to první žena z Čech, která v roce 2000 dokončila legendární Ironmana Hawaii. Běžecká úroveň všech závodníků a závodnic byla vysoká, o tom svědčí i to, že všichni zvládli uběhnout trasu 10.000m pod 1 hodinu.