Fotokronika 2010

Další události dle kalendářních roků : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

img24. prosince předvedly v kostele Nanebevzetí Panny Marie děti Živý betlém, který nacvičily za podpory sester řádu sv. Vincence.
Fotogalerie.
img10. prosince si vyzkoušel nový pověřený zastupitel David Ciml svou novou roli při občanských obřadech a přivítal do života v obci tyto děti: Lenku Fišerovou, Emmu Kutlákovou, Matyáše Assmanna a Lukáše Sedláka.
Fotogalerie.
img9. prosince se se konalo v Konibaru tradiční setkání kájovských důchodců. V programu odpoledne vystoupily děti ze základní a mateřské školy. K tanci i poslechu hráli Kameňáci.
Fotogalerie.
imgV první Adventní neděli jsme všechny kájovské občany pozvali na Vánoční zpívání u stromečku. Svou první písničkou děti stromeček rozsvítily, dalšími písněmi pak vykouzlily pravou vánoční atmosféru.
Fotogalerie.
imgV pátek 26. 11. přivítal starosta Bohumil Šíp další nově narozené děti v obci: Štěpána Puffera, Martina Kupečka a Nikolu Kupečkovou z Kájova, Karolínu Švehlovou ze St. Dobrkovic a Robina Duška z Mezipotočí.
Fotogalerie.
imgV pátek 19. 11. bylo na obecním úřadě opět vítání nových občánků, tentokrát jsme vítali Tomáše Fišera, Daniela Hudečka, Barboru Postlovou a Natálii Pavcovou.
Fotogalerie.
imgDne 8. 11. 2010 si zvolilo na ustavujícím zasedání v kájovském Konibaru nové 15členné zastupitelstvo obce své představitele a radu. Starostou Kájova byl zvolen Bohumil Šíp, místostarostou Jaroslav Sládek.
Fotogalerie.
imgNa Kájovské pouti bylo letos 188 stánků, výběr poplatků za jejich umístění zajišťovala 12členná pořadatelská služba. Příjem za pronájem veřejného prostranství činil za stánky téměř 85 tis. Kč, ... .
Fotogalerie.
imgTřetí letošní vítání nových občánků proběhlo 1. října. B. Šíp, člen rady, a matrikářka L. Semecká, přivítali tyto děti: Filipa Ferdu, Dominika Rajko a Josefínu Bohdalovou , Martina Sáňku  a Terezu Čerovou.
Fotogalerie.
imgRekonstrukce třetí třídy mateřské školy v areálu MŠ, kde v mezidobí sídlila restaurace Pohoda, byla schválena zastupitelstvem Kájova na jeho II. zasedání dne 23. března 2010 - rozpočet činil 3 765 611 Kč.
Fotogalerie.
img7. srpna se na hřišti TJ Sokol Kájov konalo tradiční klání dobrovolných hasičů. Tento rok se bohužel vůbec nevydařilo počasí, velmi vydatně pršelo a soutěž proto byla zkrácena.
Fotogalerie.
img18. června ve 13 hodin se konalo Vítání nových občánků a pozvány byly dvě rodiny se svými novorozenými - Pavlem Sýkorou z Kájova a Filipem Ferdou z Novosedel.
Fotogalerie.
imgObec Kájov ve spolupráci s jednotkou dobrovolných hasičů obce Kájov a hlavním sponzorem fy Flaga s.r.o pořádala od 3. 6. do 6. 6. 2010 Kájovskou balonádu. Hlavní program se konal v sobotu 5. 6. od 13.00 do 24.00 hod.
Fotogalerie.
img29. května opět odstartoval Pohádkový les pro všechny děti z Kájova i okolí. Tuto akci pořádají každoročně kájovští dobrovolní hasiči za přispění několika dalších ochotných nadšenců, kteří obětují svůj volný čas pro pobavení dětí i dospělých. Všem děkujeme.
Fotogalerie.
imgV pátek 7. května jsme se sešli v půl osmé na večerní procházku s lampiony. Jako i v předchozích letech jsme v průvodu prošli obcí, abychom zamířili na hřiště, kde byl připraven táborák. O ten, i potřebný "nápojový servis" se postarali kájovští hasiči.
Fotogalerie.
img30. dubna jsme se již tradičně a v hojném počtu sešli na kájovské návsi, abychom podpořili naše dobrovolné hasiče při stavění májky.Vše se zdárně podařilo a mohl být zapálen oheň, na který děti z mateřské školy vyrobily také letos čarodějnici.
Fotogalerie.
img Člen Rady obce Bohumil Šíp přivítal 26. března do života v obci děti narozené v rozmezí říjen 2009 - leden 2010: Anežku Gažákovou, Adélu Brčákovou a Pavla Kutláka z Kájova, Markétu Nowakovou ze Starých Dobrkovic a Dušana Valčuhu z Kladného.
Fotogalerie.
img V sobotu 27. 2. 2010 byla otevřena nová cukrárna Modrá hvězdička. Slavnostního otevření se zúčastnil starosta p. M. Červ a také majitel p. M. Rojíček. Otevřeno bude dle zájmu, zatím středa až neděle od 10.00 do 18.00 hodin.
Fotogalerie.
img 13. 2. začal v pořadí už 4. kurz keramiky. Na první lekci většina přítomných vyráběla věci na Velikonoční jarmark, který se uskuteční koncem března v základní škole. Výtěžek bude věnován na nákup pomůcek pro naše kamarády z partnerské školy v africké Ghaně.
Fotogalerie.
img V sobotu 16. 1. 2010 se odehrála v Kájovské tělocvičně tradiční volejbalová soutěž. Tentokrát to byl již 8. ročník, kdy se mezi sebou utkalo 5 smíšených družstev. Kájov obsadil čtvrté a páté místo, první místo obsadily Hořice na Šumavě.
Fotogalerie.